facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

Zmarl ks. Czeslaw Konior SCJ

Konior czo

5 października br. w domu zakonnym w Lublinie, w wieku 86 lat zmarł ks. Czesław Konior SCJ. W historii polskiej prowincji sercanów był znaczącą postacią.

 W PARAFII SERCAŃSKIEJ

lubomir czPołożona na terenie parafii Węglówka stacja astronomiczna na Lubomirze ma 100 lat. Z tej okazji proboszcz ks. Sławomir Kamiński SCJ odprawił Mszę świętą.

W Kapelani szpitala

Relikwie cz

Kapelania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zyskała relikwie św. Karola de Foucauld. Ich wprowadzenie miało miejsce 15 września br., w rocznicę urodzin Małego Brata Jezusa.

W Glisnem

Cmentarz cz

18 września br. na cmentarzu w Glisnem trwała modlitwa za wszystkich spoczywających w tutejszych mogiłach. Pamiętano także o założycielu cmentarza, ks. Józefie Karpierzu.

Książka ks. Józefa Gawła SCJ

Adoracja cz Książek będących źródłem pomocy do adoracji jest nie za wiele. Tym bardziej cieszy ukazanie się nakładem Wydawnictwa „Rafael” nowej pozycji pt. „Adoracje z Pismem Świętym”.

Dziękowano za żniwa

Dozynki czo

Mieszkańcy Glisnego w niedzielę 28 sierpnia br. dziękowali za tegoroczne plony ziemi. Gospodarze Dożynek z os. Tatki przystroili świątynię i przynieśli dary ofiarne: wieniec dożynkowy, chleb, warzywa, owoce i inne produkty, które podczas Mszy św. pobłogosławił ks. Andrzej Sawulski SCJ.

Życie Zakonne

zakon