facebook


Najnowszy News

 

ŚW. MIKOŁAJ U SCHOLI I MINISTRANTÓW

Glisne: Prace przy ociepleniu budynku

odnowa czolo

Rektoralny kościół w Glisnem został gruntownie odnowiony. Renowacja objęła także dom zakonny sercanów.


     Praca przy odnowieniu całego budynku trwała niemal miesiąc, a wykonywała ją firma Jana Pasiuda z Zagorzyna k. Łącka, która ociepliła już kilka domów pod Luboniem i wiele kościołów oraz plebanii w Małopolsce.

     Powstały pod koniec lat 70-tych dom zakonny w Glisnem połączony z kościołem nie był dotąd ocieplony. W sierpniu tego roku udało się ocieplić wszystkie pomieszczenia strychu metodą natrysku pianki poliuretanowej. Natomiast od 21 października rozpoczęły się prace ocieplenia elewacji zewnętrznej budynku styropianem i cienkowarstwowym tynkiem dekoracyjnym, tzw. pucem. Ocieplono także od wewnątrz kaplicę Fatimską, wymieniono wszystkie parapety okienne i omalowano fronton kościoła.

     By w kościele było cieplej podczas panujących w tym rejonie długich i mroźnych zim, przy drzwiach wejściowych zamontowano materiałową kurtynę na specjalnej konstrukcji wykonanej przez parafianina Tadeusza Michorczyka. Kurtynę, którą na wiosnę można będzie zdjąć, uszyła krawcowa z Glisnego, Maria Nowak. Dodatkową lampę nad wejściem zamontował Krzysztof Sater.

     W tym roku mija 10. rocznica erygowania Rektoratu pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Glisnem, a dekret o jego utworzeniu był jednym z pierwszych, jakie podpisał w 2006 r. przybyły z Rzymu do Krakowa kard. Stanisław Dziwisz. Odnowiony budynek kościoła i domu zakonnego jest pamiątką tego jubileuszu.

                                                                                                                                              AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com