facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

Glisne: Droga Krzyżowa

droga czo

W ostatni piątek marca mieszkańcy Glisnego odprawili Drogę Krzyżową idąc z krzyżem po osiedlach wioski. Rozważaniom towarzyszyło hasło Roku Duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”.


       To kolejna Droga Krzyżowa zorganizowana w taki sposób. Tym razem wyruszono sprzed kościoła po drodze biegnącej przez os. Kiece do sąsiedniego os. Uchryny, do znajdującej się tam kapliczki z figurą Jezusa Frasobliwego. Rozważania prowadzili gimnazjaliści: Szymon Sater i Karolina Górni.

      - Idąc od stacji do stacji po drogach naszej wioski, chcemy także zastanowić się nad swoim życiem i powołaniem. Jesteśmy wszyscy Twoimi uczniami, od których oczekujesz, że będą naśladować Twoje czyny i żyli według tych zasad, które nam przekazałeś w Ewangelii. My również mamy głosić Twoją Ewangelią, której częścią jest Twoja Droga Krzyżowa – powiedział na początku rektor rektoratu, ks. Andrzej Sawulski SCJ.

     Przy krzyżach brzozowych poszczególnych stacji słuchano rozważań nawiązujących do ewangelicznych wydarzeń związanych z niesieniem krzyża przez Jezusa na Kalwarię. Przywoływane były także postaci świętych i ludzi, którzy dali świadectwo swej miłości do Boga i bliźnich. A na końcu rozważań uczestnicy Drogi Krzyżowej mogli się zastanowić, czy ich droga życia ma coś wspólnego z drogą, jaką podążał Zbawiciel.

      - Czy równie odważnie i z poddaniem woli Ojca decyduję się wejść na drogę głoszenia Ewangelii? Czy znam na tyle Ewangelię, bym mógł ją głosić innym?  Czy wiara jest dla mnie czymś konkretnym, czy ograniczam się jedynie do pewnych formalnych aktów. Czy pogłębiam swą wiarę? Czy mimo poczucia własnej słabości potrafię dać świadectwo o Jezusie w środowisku, w którym żyję? - to niektóre pytania, jakie zostały postawione biorącym udział w gliśniańskiej Drodze Krzyżowej.

     Idąc od stacji do stacji, krzyż niosły dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania.

                                                                                                                           AS

 

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com