facebook


Najnowszy News

Mieszczak 5

Ks. Stanisław Mieszczak podczas transmisji Mszy św. w Łagiewnikach

Obermillstatt: Jubileusz ks. A. Ulaczyka

Oberm czoloMieszkańcy i parafianie w austriackim Obermillstatt świętowali Złoty Jubileusz kapłaństwa swego proboszcza, ks. Antoniego Ulaczyka SCJ.


    W położonym u podnóża gór kościele, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel, w niedziele 18 czerwca br. zgromadzili się liczni parafianie i goście. Wszyscy podczas Mszy św. dziękowali za dar kapłaństwa swego duszpasterza, który otrzymał święcenia 50 lat temu w Stadnikach z rąk bpa Juliana Groblickiego.

    Przy ołtarzy, z Dostojnym Jubilatem stanęli m.in. przybyły z Rzymu radny generalny ks. Artur Sanecki, wikariusz biskupi ks. ks Antonio Sagarday OCD z Klagenfurtu, dziekan Krzysztof Miera z Radenthein, ks. Stanisław Leszczyński z Wiednia, księża z dekanatu oraz z sercańskich parafii w Chorwacji: Zvonko Seremet, Mirko Sadak, Andrzej Wośko, Marijan Kristofic. Nie zabrakło również najbliższych sąsiadów Jubilata, ks. Sławomira Czulaka i ks. Władysława Macha, który w wygloszonym kazaniu przypomnial o istocie kaplańskiej slużby w Kościele i społeczeństwie. Spawowaną liturgię ubogacił śpiewem chór męski z Obermillstatt, a grała młodzieżowa orkiestra dęta.

    Życzenia i gratulacje płynęły ze strony duchownych, różnych delegacji i mieszkańców górzystego Obermillstatt. Specjalny program z okazji jubileuszu przygotował zespół młodzieżowy Jugendmusikkapelle Millstätterberg, a wielu mieszkańców przyszło na uroczystość w regionalnych strojach. Wszyscy spotkali się po Mszy św. na radosnej agape w ogrodzie parafialnym.

- Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, bo o niczym nie wiedziałem i nie spodziewałem się tylu ludzi z dawnych parafii i okolic. I wielu życzących, począwszy od dzieci, młodzieży oraz przedstawicieli różnych grup i osób starszych, które cenią sobie moje towarzyszenie chorym w parafii i w szpitalu powiatowym (...) Jestem wdzięczny Bogu, że ma tyle milosierdzia w stosunku do mnie i tyle daruje mi ludzkiej życzliwości - napisał w mailu po uroczystości ks. Antoni.

                                                                                                                                                  AS

                                                                                                                                                                        zdjęcia: Ortner Josef

Ks. Antoni Ulaczyk SCJ pochodzi z Bogdanki (woj. białostockie) Po święceniach studiował Teologię Biblijną i archeologię na KUL-u i wykładał w stadnickim seminarium. Był też jakiś czas wychowawcą kleryków i mistrzem nowicjatu. Pełnił funkcję asystenta i sekretarza prowincjała, pracował w Wiedniu, w Chorwacji, był przełożonym Regionu Austro-Chorwackiego i proboszczem w Seeboden.

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com