facebook


Najnowszy News

Mieszczak 5

Ks. Stanisław Mieszczak podczas transmisji Mszy św. w Łagiewnikach

Glisne: Niedziela powołaniowa

powolan czolo

Niedziela 18 czerwca br. w rektoracie w Glisnem miała charakter modlitwy o powołania do kapłaństwa i sercanów.


-     - Decyzję o wyborze kapłaństwa umocniłem właśnie tutaj w Glisnem podczas rekolekcji w 1990 roku, prowadzonych przez jednego z księży sercanów. Wiem też, że wielu innych sercanów podjęło podobną decyzję w tym kościele – powiedział podczas Mszy św. ks. Jacek Szczygieł SCJ.

     W skierowanym do wiernych w czasie Mszy św. słowie wskazał na znaki obecności Boga pośród ludzi, do których zaliczył Eucharystię i osobę kapłana. Podkreślił, że wielkim pragnieniem Jezusa jest bycie blisko człowieka, co wyraża szczególnie Msza św. i Najświętszy Sakrament, ale także ksiądz, którego można porównać do monstrancji.

     - Tam, gdzie jest ksiądz, tam jest Jezus, Tam gdzie on pójdzie, przyniesie swoją obecnością Chrystusa – podsumował, zachęcając zgromadzonych do modlitwy o dar powołania do kapłaństwa i sercanów spośród mieszkańców wioski.

     O tym, że warto pójść za głosem powołania i być z tego powodu szczęśliwym człowiekiem mówił kl. Wojciech Olszewski SCJ, który podzielił się świadectwem swej drogi do Zgromadzenia Księży Sercanów.

     - Uwierzyłem, że Bóg ma plan na moje życie i doświadczyłem jego miłości oraz troski o mój los. Potwierdził to przez różne znaki i po trzech latach bycia u sercanów mogę zaświadczyć, że szukając woli Bożej, odpowiadając na nią i troszcząc się o swe powołanie jestem człowiekiem szczęśliwym – wyznał kl. Wojciech, który później na spotkaniu z młodzieżą opowiedział krótko o tym, jak się żyje w seminarium?

     Z kolei podczas spotkania z gimnazjalistami ks. Jacek zachęcał młodzież do roztropności w podejściu do alkoholu, Internetu i gier komputerowych, zwłaszcza w czasie wakacji. Przekonywał o potrzebie rozwijania posiadanych talentów, różnych zdolności, rozmawiania z rówieśnikami i dzielenia się dobrem, a przede wszystkim znalezienia czasu na osobistą modlitwę i adorację w kościele pod kątem rozeznania swego powołania.

     Młodzież i wierni wychodzący z kościoła otrzymali obrazek z modlitwą o powołania i zachętą, by w swych rodzinach stwarzali klimat sprzyjający powołaniu do służby Bożej w Kościele i w Zgromadzeniu Sercanów.

                                                                                                                                              AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com