facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

50-lecie kapłaństwa ks. K.Sławińskiego SCJ

bierto czolo

18 czerwca br., w kościele w rodzinnych Biertowicach, ks. Kazimierz Sławiński SCJ dziękował za 50 lat sakramentu kapłaństwa.


     Taki jubileusz kapłaństwa parafia w Biertowicach nigdy dotąd nie przeżywało, ponieważ istnieje zaledwie 11 lat, a kościół pw. Matki Bożej Różańcowej został konsekrowany w 1992 r. W jego powstanie spory udział ma także pochodzący z wioski ks. Kazimierz Sławiński, co zostało zauważone również podczas odprawionej przez niego Mszy św. dziękczynnej za dar kapłaństwa, w niedzielę 18 czerwca br.

     W homilię podczas jubileuszowej Eucharystii, brat jubilata, ks. Antoni przypomniał kapłańska i zakonną drogę ks. Kazimierza, prymicje w sułkowickim kościele i przy starej bierutowickiej kapliczce. Do roku 2006 Biertowice należały do parafii w Sułkowicach i w tym to kościele neoprezbiter Kazimierz odprawił swoją prymicyjną Eucharystię.

     W jubileuszowej Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy Sułkowic i Biertowic, którzy 50 lat temu byli na jego prymicjach oraz najbliższa rodzina, a proboszcz bierutowicki ks. Jacek Budzoń złożył jubilatowi najlepsze życzenia. Złożyli je także przedstawiciele różnych grup parafialnych, wiejskich i miejscowych władz samorządowych oraz dzieci.

     Jubileusz swego współbrata uczcili także swą obecnością i modlitwą sercanie przybyli z domu prowincjalnego w Warszawie, gdzie obecnie przebywa i pracuje ks. Kazimierz oraz z Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach, gdzie 50 lat temu otrzymał święcenia z rąk bp Juliana Groblickiego. Byli także księża z dekanatu.

                                                                                                                                      AS

                                                                                                                    Zdj: Anna Witalis-Zdzenicka

 

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com