facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

Pogrzeb ks. Marka Piwowarczyka SCJ

mar czolo

Księża, siostry zakonne, rodzina i tłumy ludzi żegnały w środę 12 lipca br. zmarłego w wieku 51 lat sercanina, ks. Marka Piwowarczyka.


     Stadnicki kościół nie pomieścił osób, które przybyły na pogrzeb zmarłego 8 lipca br. w krakowskim hospicjum przy ul. Wielickiej ks. Marka. Autokarami przybyli wierni i młodzież z parafii, w których pracował i katechizował, a więc z Sosnowca Środuli, Koszyc Małych i Krakowa Płaszowa, gdzie posługiwał w ostatnim czasie. Przyszli również wierni, dzieci i młodzież ze stadnickiej parafii, w której pracował 4 lata. Wśród delegacji były poczty sztandarowe, m.in. Arcybractwa Straży Honorowej Serca Jezusowego w Sosnowcu, miejscowej szkoły i OSP, a uczniom towarzyszyli nauczyciele. Byli też członkowie Margaretek, apostolatu modlitwy za kapłanów, którzy wspierali ks. Marka w czasie jego choroby.

      Przed trumną w kościele położono mszał, kapłańską stułę oraz kielich mszalny, a brewiarz – liturgiczna modlitwa codzienna kapłana, otwarty był symbolicznie w miejscu komplety: modlitwy na zakończenie dnia.

     Mszy św. koncelebrowanej przez niemal 100 księży, wśród których wielu przybyło z zagranicy, przewodniczył prowincjal sercanów ks. Wiesław Święch, a homilię pogrzebową wygłosił rocznikowy kolega, ks. Krzysztof Napora SCJ.

Z kolei obrzęd ostatniego pożegnania w kościele i na cmentarzu prowadził ks. Bogdan Pociask SCJ, ostatni proboszcz ks. Marka w Płaszowie.

     - Żegnamy dzisiaj księdza Marka, sercanina. Pragniemy w tym szczególnym dniu podziękować za wszelkie dobro, jakie przez jego posługę kapłańską stało się naszym udziałem. Przyprowadziła nas tutaj wdzięczność dla księdza Marka (…) Dziękujemy Bogu za jego dobroć, wspominamy też jego rodziców: obecną z nami mamę. Bóg zapłać za syna kapłana, syna. Łączymy się też z tatą, któremy stan zdrowia nie pozwolił być na pogrzebie. Łączymy się z całą rodziną, bratem i siostrą, krewnymi i przyjaciółmi.       Niech Bóg w swoim miłosierdziu przyjmie księdza Marka do siebie i niech go obdarzy szczęściem wiecznym – powiedział na cmentarzu ks. Pociask.

     Ks. Marek Piwowarczyk został pochowany w kwaterze cmentarza, gdzie znajdują się liczne groby sercanów.

                                                                                                                                               AS

Zobacz wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=tTtSoQXgChg

https://www.youtube.com/watch?v=3-nDDGr5fLE

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com