facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

Glisne: Procesja i modlitwa

granic cz

Mieszkańcy Glisnego włączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy „Różańca do Granic”. Modlili się podczas procesji różańcowej przy swoim kościele.


     7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, wierni zgromadzili się w kościele na Mszy św. której przewodniczył rektor kościoła.

    - Ten dzień jest wyjątkowy w naszej Ojczyźnie ze względu na dzisiejszą modlitwę różańcową, która odbywa się przy granicach naszego kraju. Nigdy czegoś takiego nie było, żeby tysiące ludzi wspólnie odmawiali różaniec blisko miejsc, z którymi Polska posiada granice, a więc z Rosją, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami i Niemcami – powiedział ks. Sawulski, dodając, że gdziekolwiek człowiek się modli przekracza wszelkie granice na lądzie, morzu, rzekach, pustyni, lasach… bo modlitwy nie można zatrzymać na granicy.

     Wspomniał także o prośbie Maryi skierowanej przez pastuszków do całego świata, by codziennie odmawiać różaniec w intencji pokoju, o nawrócenie oraz wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

     - Różaniec jest drogą życia Jezusa od poczęcia do śmierci, aż do zmartwychwstania. I w tej drodze uczestniczy jego Matka Maryja. My również pragniemy podążać tą drogą, rozważając tajemnice radosne. Łączymy się z naszymi braćmi i siostrami w wierze, otaczając naszą modlitwą cały Kościół święty, naszą Ojczyznę i rodziny. Zawierzamy Maryi siebie samych, naszą wioskę i cały świat – podkreślił na początku procesji, podczas której członkinie Róży Krystyny Górni niosły figurę Mari Fatimskiej, a schola prowadziła rozważania i różaniec. Ostatnią tajemnicę wszyscy odmówili na placu przy kościele trzymając się za ręce.

     - Odpowiadając na wezwanie Maryi, błagaliśmy w rożnych intencjach. Dziś jedni modlili się na granicach naszego kraju, inni w swych kościołach czy w domach, a nasza wspólnota połączyła się w modlitwie wokół kościoła, który jest naszym wspólnym domem, gdzie jesteś obecny w Najświętszy Sakramencie dzień i w noc – zakończył rektor i powierzył w modlitwie opiece Maryi wioskę i wszystkie rodziny.

    W kościele za ołtarzem zostały umieszczone wykonane przez dzieci różańce. Niemal wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej odpowiedziały na pomysł katechetki Elżbiety Banach, by w kończącym się jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie zrobić różaniec według własnego pomysłu.

                                                                                                                                        AS 

Zdjęcia: Justyna Lach

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com