facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

      Po dwunastu uderzeniach gongiem, przy wygaszonym kościele rozpoczęto Pasterkę, Msze św. o północy. A pierwszą kolędę „Wśród nocnej ciszy” zaczęli członkowie kapeli, w której większość stanowili członkowie rodziny nieżyjącego mieszkańca Glisnego, muzykanta – Michała Żmudy.

      W tym roku figurkę Dzieciątka Jezus odsłoniła Ania, która przyjechała z rodzicami i siostrą Niemiec, a w przyszłym roku przystąpi w tutejszym kościele do pierwszej Komunii św.

     Pasterce przewodniczył rektor ks. Andrzej Sawulski, a Mszę św. koncelebrował ks. Zdzisław Pluska, sercanin i dyrektor misji krajowych i rekolekcji z Krakowa.

     - Bóg nas zaskakuje, nie tylko tym, jak i gdzie się narodził. Bóg nie wstydzi się żłobu, nie wybiera pałacu ani domu, w którym było by wygodnie. Wybiera ubóstwo, prostotę. Przychodzi cicho, na uboczu miasta, nie narzuca się. Tak jakby chciał powiedzieć: „aby mnie zobaczyć, żeby się ze mną spotkać, trzeba się do mnie wybrać”. I wybrali się najpierw pasterze, bo otrzymali znak, a gdy ujrzeli Dziecię owinięte w pieluszki oddali Mu pokłon – powiedział w homilii rektor rektoratu, dodając, że patrząc na Jezusowy żłób nie mamy co się wstydzić tego gdzie i jak żyjemy, bo nie jest najważniejsze, gdzie się mieszka i w jakich warunkach się żyje, ale kim się jest.

     W czasie Mszy św. zbierano ofiary na Fundusz Pomocy SOS dla samotnych matek. Na koniec rektor przeczytał życzenia dla wszystkich mieszkańców archidiecezji od metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego i podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, a zespołowi za kolędowanie przy żłóbku, które jeszcze trochę trwało po zakończeniu Pasterki.

                                                                                                                                                AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com