facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 


     Przełożony generalny sercanów, ks. Heiner Wilmer, razem z radnym ks. Arturem Saneckim, wizytowali Prowincję Euro-Frankofońską.

     W domach prowincji EUF w Cinqfontaines, Metz i Clairefontaine, gdzie pracuje ks. Władysław Jadowski,  spotkali się z członkami poszczególnych wspólnot. Następnie goście z Rzymu odwiedzili historyczne miejsca dla Zgromadzenia, związane założycielem, o. Janem Leonem Dehon, placówki w Brukseli, w Saint-Quentin i La Capelle, gdzie urodził się o. Dehon.

     Wspólnotę w La Capelle tworzy sześciu sercanów, głównie pochodzących z Polski na czele z przełożonym i proboszczem parafii „Notre Dame des Prés” i "Sainte Thérèse en Thiérache" – ks. Józefem Gąsikiem. Z kolei ks. Bernard Groux pomaga mu w tej pracy, będąc duchowym doradcą diecezjalnego zespołu duszpasterskiego ds. zdrowia. Natomiast ks. Władysław Ostrowski jest proboszczem parafii noszącej imię Założyciela - „Czcigodny Leon-Jean Dehon". Ks. Jerzy Sedzik jest proboszczem parafii „Pays de Guise - Matka Boska z Salette”, a pomaga mu ks. Antoni Osowski, były misjonarz z Afryki. Innym członkiem wspólnoty jest ks. Gérard Lapauw, były misjonarz z Kamerunu.

     Potem w Paryżu, gdzie znajduje się prowincjalat, odbyło się spotkanie m.in. z odpowiedzialnymi za formację w prowincji. Rozmawiano także o istniejących problemach, o uchodźcach i bezdomnych, o zaangażowaniu w duszpasterstwie ludzi pracy, oraz o perspektywach rozwoju prowincji.

     W czasie Eucharystii generał udzielił pochodzącemu z Wietnamu Wincentemu Nguyenowi urzędu akolity, a następnie razem z ks. Saneckim wzięli udział w spotkaniu z Radą Prowincjalną EUF.

                                                                                                                    AS

 

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com