facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

 

 

      7 stycznia br., w kościele św. Ambrożego w Paryżu, biskup pomocniczy diecezji paryskiej Eric de Moulins-Beaufort udzielił święceń diakonatu pochodzącemu z Wietnamu Dominique Vu Ai Longa, który należy do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

     Nowy diakon swoją formacją zakonną przeżywał we wspólnocie w Clairefontaine, gdzie również mieszka i pracuje ks. Władysław Jadowski SCJ. W uroczystości święceń diakonatu w okazałym neogotyckim i neoromańskim kościele uczestniczył m.in. ks. Stanisław Wawro SCJ, proboszcz w paryskiej Maisons-Alfort i radny prowincjalny.

     W homilii bp Eric de Moulins-Beaufort podkreślił, że przez święcenia diakonatu Dominique zostaje włączony do dzieła apostolskiego Kościoła, pełniąc służbę wynikającą ze święceń i powołania w Zgromadzeniu Księży Sercanów.

                                                                                                                                                  AS

----------------------------------------

Prowincja Euro-Frankofońska powstała w 1999 r. przez połączenie Prowincji Francuskiej i Prowincji Luksembursko-Walońskiej. W jej skład wchodzą wspólnoty i domu sercanów znajdujące się we Francji, Belgii i Luksemburgu. Dom prowincjalny znajduje się w Paryżu.

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com