facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

 

     W dniach od 16 do 18 marca, w Rektoracie pw. Najśw. Serca Jezusa w Glisnem trwały rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Franciszek Wielgut, sercanin z nowicjatu Księży Sercanów w Stopnicy (woj. kieleckie).

      Rekolekcjonista wygłosił kilkanaście nauk do dorosłych, młodzieży i dzieci szkolnych, które uczestniczyły w rekolekcjach ze swoimi nauczycielami.

     - Rekolekcje są spotkaniem z Bogiem, który chce nam pomóc poukładać na nowo ważne sprawy naszego życia ziemskiego i duchowego, życia wiary. Są okazją, by ułożyć te ważne prawdy na swoim miejscu, by miały właściwą hierarchię w życiu – mówił do zgromadzonych w kościele wiernych ks. Wielgut.

     Podczas kolejnych nauk, nawiązując do słów i licznych przypowieści zawartych w Piśmie św., rekolekcjonista przypomniał podstawowe prawdy o Bogu, o człowieku i jego powołaniu oraz o grzechu, który niszczy relacje ze Stwórcą i z bliźnimi.

     - Każdy z nas jest cenny dla Boga i ta wartość nie zależy od naszego urodzenia, wieku, funkcji, jaką się pełni. Bóg widzi moją wartość nawet wtedy, gdy jestem człowiekiem grzesznym. Dla człowieka zrobił wszystko, bo kocha nas, i to jest najważniejsza prawda o Bogu – podkreślił.

     W czasie Mszy św. z udziałem osób starszych i chorych, zachęcał zgromadzonych, by często spoglądali w stronę Syna Bożego, obecnego w Eucharystii. Udzielił również sakramentu namaszczenia chorych podkreślając, że w tym sakramencie Jezus przychodzi do cierpiących, by dotknąć ich swoją miłością.

     - On przychodzi do was po to, by powiedzieć: nie jesteś sam w swym cierpieniu i chorobie. Pochyla się nad człowiekiem jak ewangeliczny miłosierny samarytanin – mówił, życząc jednocześnie, by chorzy potrafili ofiarować z miłością swój krzyż Jezusowi, który z cierpienia potrafi uczynić wiele dobra. Rekolekcjonista odwiedził też chorych w ich domach.

     Podczas codziennych spotkań z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, ks. Wielgut zachęcał do radosnego przeżywania swej wiary oraz angażowania się na rzecz wspólnoty. Przekonywał, że warto być miłosiernym, warto przebaczać i mieć dystans do siebie.

     - Jesteśmy sobie potrzebni wzajemnie, starajmy się być dla siebie dobrzy – podsumował.

      W niedzielę, mieszkańcy mogli przed kościołem nabyć kolorowe palmy wielkanocne wykonane przez dzieci pod okiem nauczycieli. To kolejny Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez Szkolę Podstawową.

                                                                                                                                           AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com