facebook


Najnowszy News

Wideokonferencja przed Konferencją Generalną na Filipinach

W rektoracie w Glisnem

wielka czDeszczowa aura towarzyszyła wielkanocnej rezurekcji, jaka została odprawiona w niedzielny poranek w rektoracie w Glisnem.


     - Pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał wybrzmiewa dzisiaj bardzo radośnie we wszystkich kościołach, także tutaj, w tej małej świątyni pod Luboniem. Jest pozdrowieniem tych, którzy nazywają się chrześcijanami, bowiem wyraża radość, że nasze życie jest w Jezusie Chrystusie, który dziś objawia się jako Pan życia – mówił podczas kazania ks. Zdzisław Pluska SCJ, który przewodniczył Mszy św. rezurekcyjnej.

     W dalszej części kazania przywołując świadectwa historyczne potwierdzające fakt zmartwychwstania Chrystusa, zauważył, że gdyby uczniowie wykradli ciało Jezusa, jak sądzą niektórzy, zapewne żaden nie był by na tyle głupi, aby potem zginąć za głoszoną naukę, która się nie sprawdziła.

     Kaznodzieja apelował do zgromadzonych w kościele, by nie poddawali się zwątpieniu wobec podważania w świecie prawdy o zmartwychwstaniu, podkreślając, że prawda ta wnosi nową jakość w życie człowieka, ponieważ karze żyć lepiej i głębiej. Zdaniem ks. Płuski ci, którzy nie wierzą w zmartwychwstanie żyją w niepewności, która zamyka się perspektywie tego, co doczesne i zmysłowe, m.in. pogonią za sławą, wygodą, władzą i różnymi przyjemnościami

     Tymczasem – zdaniem kaznodziei – przyjęcie prawdy o zmartwychwstanie Chrystusa nadaje wszystkiemu sens i jest jednocześnie przyjęciem daru odkupienia.

     Gliśniańska rezurekcja zgromadziła wiernych także spoza wioski, a nawet za granicy. Do rodzin na święta przybyli bowiem najbliżsi, którzy mieszkają w odległych miejscach. Wspólnie modlili się, śpiewali radosne pieśni wielkanocne, wysłuchali życzeń metropolity krakowskiego i rektora kościoła.

     - Wszystkim mieszkańcom Glisnego, a także waszym rodzinom i tym, którzy przybyli dziś do nas życzę, by zmartwychwstały Pan darzył Was hojnym błogosławieństwem. Niech ustąpią wszelkie smutki i troski, jakie pojawiają się w życiu, a ich miejsce zajmie to, co cieszy serce i daje radość. Wesołego Alleluja! – życzył ks. Andrzej Sawulski, duszpasterz rektoratu, które po uroczystej rezurekcji zaprosił strażaków miejscowej OSP, czuwających przy Grobie Pańskim, do wspólnego zdjęcia.

                                                                                                                  AS

                                                                                                                  Zdj. Justyna Lach

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com