facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

 

     13 maja br. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a jednocześnie w dniu wspomnienia objawień Fatimskich, dzieci klasy IV przeżywały rocznicę swej pierwszej Komunii św. w czasie Mszy św. dziękczynnej byli przy nich rodzice i najbliżsi, którzy włączyli się w Liturgię poprzez czytania i modlitwę wiernych.

     W kazaniu rektor rektoratu przypomniał, że I Komunia św. przypadła w wyjątkowym czasie, kiedy Kościół obchodził 100. rocznicę ukazania się Maryi trójce pastuszkom z Fatimy. Z kolei nawiązując do święta Wniebowstąpienia podkreślił, że Jezus pokazuje, że ostatecznym miejscem człowieka jest nie ziemia lecz niebo, a w drodze do niego trzeba się karmić Eucharystią, która daje siłę do bycia dobrym człowiekiem. Zachęcił także dzieci, by zawsze starały się o przyjaźń z Jezusem.

     Dzieci podziękowały Chrystusowi za rok przyjmowania Komunii św., za sakrament pokuty i za lekcje religii prowadzone przez katechetkę Elżbietę Banach, która też przygotowała ich do obchodzonej rocznicy. Wyraziły także wdzięczność pod adresem swoich rodziców i księdza rektora. Przed figurą Matki Bożej Fatimskiej ponowiły Akt Zawierzenie się Maryi na dalszą drogę życia.

                                                                                                                                                          AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com