facebook


Najnowszy News

Br. Andrzej Gancarczyk SCJ radnym Prowincji Stanów Zjednoczonych

 

       W Glisnem, w obchody świąt celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa wpisał się jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Zdzisława Pluski SCJ.

     Obchodzący w tym roku swój Srebrny Jubileusz kapłaństwa ks. Zdzisław Płuska, dyrektor Misji Krajowych i Rekolekcji Księży Sercanów przewodniczył rezurekcyjnej procesji i Mszy św. Mieszkańcy złożyli mu serdeczne życzenia i ofiarowali bukiet 25 róż, a rektor ks. Andrzej Sawulski podziękował za wielokrotną pomoc w duszpasterstwie w tutejszym rektoracie wyrażoną przez głoszenie rekolekcji, misji świętych, okolicznościowych kazań, w konfesjonale, a szczególnie podczas świąt. Jubilat z kolei poprosił wiernych o modlitewne wsparcie swej działalności rekolekcyjnej i wyraził wdzięczność za zawsze życzliwe przyjęcie, z jakim się spotyka w tej sercańskiej placówce. Podarował również wszystkim okolicznościowe obrazki z okazji obchodzonego jubileuszu.

     W Wielką Sobotę ks. Płuska poświęcił przyniesione przez mieszkańców pokarmy wielkanocne, a w Wielki Piątek przewodniczył Liturgii, w czasie której wierni oddali cześć krzyżowi. Mszę św. Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia prowadził rektor rektoratu. Przez cały czas Triduum Paschalnego wierni czuwali na adoracji według osiedli w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, wspólnie się także modląc.

      W tym roku obchodom Triduum Paschalnego pod Luboniem w Glisnem towarzyszyła słoneczna pogoda.

                                                                                                                                             AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com