facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

„Beati Misericordes”

Beati czo

Sercanie, ks. Stanisław Mieszczak i ks. Andrzej Sawulski, zostali wyróżnieni odznaczeniami kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

 

     Odznaki „Beati Misericordes” za gorliwą i wytrwałą służbę w dziele Bożego Miłosierdzia wręczył im 15 marca br. honorowy kustosz sanktuarium bp Jan Zając.

     - Za tym odznaczeniem kryje się wdzięczność wobec osób zaangażowanych w służbie Miłosierdziu Bożemu, ale także prośba, by w dalszym ciągu prowadzić to apostolstwo, aby Jezusowe słowa „błogosławieni miłosierni” były zawsze motywem służenie Panu Bogu przez modlitwę, słowo i czyn – powiedział bp Zając podczas wręczenia odznaczeń w Domu Duszpasterskim w Krakowie Łagiewnikach.

     Odznaki „Beati Misericordes” zostały przyznane już po raz drugi, a wśród uhonorowanych w tym roku osób znaleźli się również m.in. członkowie Rady Fundacji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: ks. infułat Bronisław Fidelus, ks. prałat Jan Kabziński, prof. Andrzej Zoll, malarz obrazów Miłosierdzia Bożego Janusz Antosz, emerytowany ordynariusz Częstochowski abp Stanisław Nowak oraz były general michalitów ks. Kazimierz Radzik.

     - To miejsce jest w centrum zainteresowania świata. To zaszczyt, że możemy być tymi, którzy przyczyniają się swą pracą, by sanktuarium Bożego Miłosierdzia promieniowało na cały świat – podkreślił bp Zając, honorowy kustosz łagiewnickiego sanktuarium, który jednocześnie przewodniczył corocznemu zebraniu Rady Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wspierającej rozbudowę i działalność sanktuarium.

      Dzięki pozyskiwanym środkom oraz ofiarności dobroczyńców Fundacja doprowadziła m.in. do zbudowania nowych organów w bazylice, poświęconych w sierpniu ubr. przez abp Marka Jędraszewskiego. Wcześniej na ścianach świątyni zawisły stacje Drogi Krzyżowej, a niebawem powstanie, staraniem Fundacji, Droga Miłosierdzia, czyli 21 spotkań Jezusa zapisanych na kartach Ewangelii zilustrowanych filmami.

     - Jest to nowe nabożeństwo, zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski, którego autorem jest kustosz sanktuarium ksiądz prałat Franciszek Ślusarczyk. Chcemy to nabożeństwo propagować w tym wyjątkowym miejscu, ale konstrukcja Drogi Miłosierdzia będzie możliwa do przeniesienia w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba – objaśniali jej ideę prezes Fundacji ks. Zygmunt Kosowski i wicekustosz ks. Aleksander Wójtowicz. Nowością będzie także otwarcie Sklepu Anielskiego z różnymi dewocjonaliami.

                                                                                                                                               AS

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia należy do trzydziestu największych miejsc pielgrzymkowych w świecie. Przybywają tu pątnicy ze wszystkich kontynentów. Świątynię poświęcił w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 r. papież Jana Paweł II. Fundację, która gromadzi środki i prowadzi dalsze prace budowlane powołał kard. Franciszek Macharski.

Życie Zakonne

zakon