facebook


Najnowszy News

Wozniak czolo

Zmarł nagle ks. Andrzej Woźniak SCJ


 

       Ks. Tadeusz Gniewek SCJ przewodniczył w drugim dniu Wielkiego Odpustu Tuchowskiego Mszy św. przy ołtarzu polowym. Eucharystię koncelebrowali także inni sercanie z domu tarnowskiego oraz przedstawiciele wielu zgromadzeń zakonnych mających swe placówki w diecezji tarnowskiej. Razem z licznymi pielgrzymami przybyłymi na odpust modliły się także siostry zakonne z rożnych zgromadzeń.

       Ks. Tadeusz Gniewek jest delegatem Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w diecezji tarnowskiej.

      Tuchowski odpust to największe wydarzenie religijne w diecezji tarnowskiej. W czasie jego trwania przez lipowe wzgórze, na którym znajduje się najbardziej znane w regionie sanktuarium maryjne, przewija się co roku ok. 100 tysięcy pątników. Ci zmierzają do Tuchowa nie tylko z całej diecezji, ale również z odległych niejednokrotnie rejonów kraju i z zagranicy.

      Hasłem tegorocznego odpustu są słowa: „Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Hasło to nawiązuje do programu duszpasterskiego realizowanego przez Kościół w Polsce pt. „W mocy Bożego Ducha”.

       Stałym punktem każdego dnia odpustu są modlitwy o powołania, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec na dróżkach oraz Droga Krzyżowa na dziedzińcu sanktuaryjnym.

       Każdy dzień odpustu kończyć się będzie „Wieczorem Maryjnym”, czyli różnymi koncertami orkiestr, chórów i zespołów muzycznych ku czci Matki Bożej

                                                                                                                                                  AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com