facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

W STAREJ WINIARNII

czytanie cz „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Katarynka” Bolesława Prusa czytano w Folwarku Starej Winiarni w Mszanie Dolnej. Jednym z czytających był ks. Andrzej Sawulski SCJ.

 

     Było to pierwsze w powiecie limanowskim spotkanie z dziełami literatury polskiej, wybranymi przez parę prezydencką do tegorocznego „Narodowego Czytania”.

     Nowele, oprócz rektora w Glisnem, czytali m.in. starosta limanowski i przewodnicząca Rady Powiatu, samorządowcy miasta Mszana Dolna i powiatu Polkowice z Dolnego Śląska, przedstawiciele instytucji kultury regionu.

      W zabytkowym budynku Starej Winiarni nowelę „Katarynka” czytała młodzież z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. Czytanie tej lektury rozpoczął poseł ziemi sądeckiej Wiesław Janczyk, który w wypowiedzi dla TV28 zauważył, że literatura ściśle wiąże się budową tożsamości narodowej i jest nośnikiem ponadczasowych wartości.

     Podczas „Narodowego Czytania” wystąpiła z koncertem piosenek Anny Jantar utalentowana wokalistka Joanna Ligas, a na koniec odbyło się spotkanie z Marianem Sopatą – autorem wielu książek o historii regionu, który zaprezentował swą najnowszą pozycję: „W cieniu minionej chwały. Wielkość i upadek miast Korony Polskiej”.

     Organizatorami "Narodowego Czytania" w powiecie limanowskim były Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej na czele z Agnieszką Orzeł i Joanną Michalik. 

                                           Zdj. Karina Wargocka, Natalia Chorągwicka,   Agata Niezabitowska

Życie Zakonne

zakon