facebook


Najnowszy News

 

PRZYJĘCIE DO GRONA MINISTRANTÓW

Z KOLĘDĄ

koleda czo

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski 3 stycznia br. odwiedził pacjentów i pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. To jego trzecia kolęda w tym miejscu.

 

      W szpitalnej kaplicy metropolitę przywitał kapelan ks. Lucjan Szczepaniak SCJ, dyrektor placówki prof. Krzysztof Fyderyk, mali pacjenci przebrani za kolędników, trzech króli i orszak aniołów. Ks. Lucjan podkreślił wartość codziennej adoracji w kaplicy i sprawowanej Eucharystii, a prof. Fyderyk poprosił arcybiskupa o modlitwę i wsparcie duchowe.

     W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii, metropolita zauważył, że Bóg stał się tak bliski ludziom, że nie tylko stał się człowiekiem lecz przyjął na siebie cały ludzki los, łącznie ze śmiercią, by pokazać, że nasze ziemskie pielgrzymowanie ma cel i sens. Wyraził także wdzięczność pod adresem personelu szpitala czuwającego nad zdrowiem małych pacjentów.

     - Ile razy z wrażliwością spotykacie się z chorym dzieckiem, dajecie znak, że Bóg jest - Ojciec nas wszystkich, który wszystkich nas ukochał – powiedział do personelu medycznego szpitala.

     Poprosił także wszystkich, by ich „codzienna posługa, pochylanie się nad losem drugiego człowieka, które niekiedy przyjmuje kształt postawy klęczącej, było bardzo święte, nieprzemijające i dające owoce życia wiecznego”.

     - Módlmy się także o to, by jak najwięcej osób mogło to widzieć, o tym słyszeć, przekazywać dalej i niejako dotykać. Bo wtedy ujawnia się cała wielka tajemnica życia, które przyszło do nas i stało się człowiekiem, byśmy my, biedni ludzie, mogli cieszyć się godnością dzieci Bożych - zakończył abp Jędraszewski.

      Podczas Eucharystii koncelebrowanej także przez przełożonego domu sercanów w Bieżanowie, ks. Janusza Bieszczada SCJ, kolędowała tradycyjnie kapela góralska „Mali Śwarni” z Nowego Targu, która też przygrywała podczas odwiedzin metropolity po szpitalnych oddziałach, gdzie na gościa czekały chore dzieci, ich rodzice i opiekunowie, a także lekarze i pielęgniarki. Metropolita wszystkich błogosławił, krótko rozmawiał i podarował pamiątkowe obrazki. Idąc od oddziału do oddziału towarzyszyła mu także zaprzyjaźniona z kapelanią grupa muzyczna z Zembrzyc.

            Była to już trzecia wizyta duszpasterska abp Jędraszewskiego w Dziecięcym Szpitalu, odkąd został metropolitą krakowskim. Zapoczątkował ją kard. Franciszek Macharski, a kontynuował kard. Stanisław Dziwisz.

                                                                                                                                                           AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com