facebook


Najnowszy News

 

PRZYJĘCIE DO GRONA MINISTRANTÓW

I WIELKANOC W GLISNEM

triduum Tegoroczne dni Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania miały w rektoracie w Glisnem wyjątkowy charakter.

 

      Triduum Paschalne i Wielkanoc przeżywaliśmy przede wszystkim w swych domach. W kościele sprawowana była liturgia jak zawsze, choć w sposób ograniczony. Zrobiliśmy kilka ujęć zdjęciowych, by posiadający profil na Facebooku mogli choć w ten sposób zobaczyć, jak było w kościele w tym wyjątkowym czasie.

      W Wielki Czwartek razem z ks. Markiem dziękowaliśmy za dar kapłaństwa i Eucharystii, a w Wielki Piątek oddaliśmy cześć Krzyżowi św.

      W Wielką Sobotę trwała adoracja przy Grobie Pańskim, na którą przyszło trochę osób według osiedli. Poświęciliśmy symbolicznie ogień, wodę chrzcielną, i pierwszy raz od 40 dni rozległy się dzwony i organy. A w poranek wielkanocny ks. Marek przewodniczył uroczystej Rezurekcji i symbolicznej procesji od Grobu do ołtarza. W homilii zachęcał do żywego spotkania się z Chrystusem zmartwychwstałym także w domach oraz potrzebie pragnienia spraw bardziej wiecznych niż ziemskich, które w dobie epidemii wydają się mniej ważne.

      Rektor złożył wszystkim obecnym w kościele świąteczne życzenia, by świąteczny czas stał się okazją do odkrycia najważniejszej prawdy, że przez krzyż zostaliśmy odkupieni, a przez zmartwychwstanie powołani do szczęścia. Wyraził nadzieję, że już niedługo wszystko się uspokoi, że ten „kamień wagi wielkiej”, jaki zamknął nasze życie, zostanie odsunięty i zwycięży życie.

      Podziękował wszystkim za życzliwość, ofiarowaną pomoc, podzielenie się rożnymi produktami na święta i pozytywną odpowiedź na prośbę o zwiększenie na czas epidemii miesięcznej ofiary. Wspomniał też, że mimo trudności, planowane na koniec maja przedsięwzięcie renowacji i pomalowania dachu kościoła jest nadal aktualne.

                                                                                                                                                 AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com