facebook


Najnowszy News

 

DOROCZNA MODLITWA ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU

Pierwsza Komunia św. w Glisnem

Komunia cz

7 czerwca br., w niedzielę Trójcy Przenajświętszej troje dzieci ze wspólnoty Rektoratu pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Glisnem przystąpiło pierwszy raz do Komunii św.

     „Mało brakowało, by Wasza pierwsza Komunia była opóźniona przez tego „łobuza” wirusa, który całkowicie zmienił wszystko wokół nas. Wprawdzie nas jeszcze nie opuścił, ale nie pokonał w Was pragnienie przyjęcia Chleba z nieba. To Wasze pragnienie , ale także Waszych rodziców zwyciężyło” – powiedział w czasie Mszy św. ks. Andrzej Sawulski.

      Zwracając się do dzieci i zgromadzonych na dodatkowej Mszy św., ze względu na epidemię, duszpasterz zauważył: „Wasze święto jest w czasie wyjątkowym nie tylko z powodu epidemii, ale też przypada w 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Gdy był w Waszym wieku, niemal codziennie przychodził do kościoła i przyjmował Komunię św., co dawało mu ogromną radość. Wiedział bowiem, że Pan Jezus jest najlepszym Przyjacielem i drogowskazem w życiu. Ojciec św. jest patronem waszej uroczystości. Macie więc wspaniałego orędownika w niebie, który mądrze i pięknie żył na ziemi, kochał Jezusa całym sercem i Matkę Najśw., która zastąpiła mu wcześnie zmarłą mamę”.

      Kaznodzieja zachęcił następnie dzieci, by często zwracali się do świętego papieża o wsparcie w swych różnych sprawach oraz życzył im, by zawsze odczuwali głód Eucharystii i Komunii.

      Po odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. dzieci przyniosły do ołtarza dary komunijne: chleb, owoce i ornat kapłański, który został ofiarowany dla kościoła przez ich rodziny.

      „Przyjmij nasze podziękowanie za tą piękną uroczystość, jaką przygotowałeś dla nas i naszych rodzin. Dziękujemy za wczorajszą spowiedź świętą, za Twoją troskę o naszą wiarę i miłość do Pana Jezusa. Dziękujemy przede wszystkim, że jesteś z nami zawsze, za Twój uśmiech i troskę o Dom Boży, gdzie możemy gromadzić się na modlitwie. Niech Serce Jezusowe udziela Ci potrzebnych łask – powiedziała Amelia Piekarczyk.

      Dzieci wyraziły także wdzięczność swym rodzicom, nauczycielom i katechetce Elżbiecie Banach. Słowa podziękowania wyraziła na koniec w imieniu rodziców Barbara Piekarczyk, podkreślając radość, że mimo epidemii, doszło do zorganizowania uroczystości.

      Po Mszy św. w kaplicy Fatimskiej wspólnie modlono się o opiekę Maryi, a w następny dzień ks. Sawulski pobłogosławił pamiątkowe obrazki komunijne. W kolejnych dniach Białego Tygodnia dzieci raz więcej podziękowały rodzicom, następnie zostały włączone do szkoły Serca Jezusowego i zawierzyły się Matce Bożej. W Boże Ciało kroczyły w uroczystej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

                                                                                                                                           AS

                                                                                                                                       Zdj. Jadwiga Karpierz

 

Życie Zakonne

zakon