facebook


Najnowszy News

 

PRZYJĘCIE DO GRONA MINISTRANTÓW

OBCHODZI 80. URODZINY

Ulaczyk cz

Pracujący w Austrii ks. Antoni Ulaczyk SCJ skończył 80 lat życia. O swym proboszczu pamiętali parafianie Obermillstatt.

 

      7 czerwca br. wierni małej alpejskiej wioski w Obermillstatt modlili się za dostojnego Jubilata podczas uroczystej Mszy św. , którą koncelebrował ks. Sławomir Czulak, proboszcz sąsiedniej parafii w Millstatt. W czasie liturgii grał młodzieżowy zespól orkiestry dętej.

     Potem życzenia Jubilatowi składali przedstawiciele Rady Parafialnej, różnych organizacji działających w miejscowości, burmistrz, a wielu przyszło w regionalnych strojach. Przed ołtarzem ustawiono 80 pomarańczowych róż i wzniesiono, zgodnie z tradycją, okolicznościowy toast. W czasie składanych życzeń wyrażono nadzieję, że Jubilat jeszcze będzie jakiś czas pracował w tutejszej parafii.

     Ks. Antoni Ulaczyk urodził się w 8 czerwcu 1940 r. w miejscowości Bogdanki k. Białegostoku. Swoją edukację rozpoczął w tej niewielkiej wiosce, następnie kontynuował w Białymstoku. W lipcu 1957 roku zgłosił się do Zgromadzenia Księży Sercanów i rozpoczął formację zakonną od postulatu, który znajdował się na Lachówce w Mszanie Dolnej. Tutaj 20 października 1958 r. złożył swoją pierwszą profesję zakonną. Studia filozoficzne odbył w Płaszowie, a teologiczne w Stadnikach. 18 czerwca 1967 otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa krakowskiego Juliana Groblickiego. Kontynuując naukę na Studium Liturgicznym w Krakowie, a potem studiując biblistykę na KUL-u, 30 maja 1972 r., otrzymał magisterium Nauk Biblijnych. W latach 1972-73 zajmował się duszpasterstwem młodzieży w Płaszowie oraz wykładał Teologię Biblijną i Archeologię w Stadnikach. W następnych latach zajmował się pracy powołaniową i rekolekcyjną.

     W czerwcu 1974 r. wyjechał do Wiednia, gdzie pracował do marca 1975, potem udał się do ówczesnej Jugosławii, do Slavonskiego Brodu, gdzie uczył się języka chorwackiego i pełnił obowiązki wikariusza. W czerwcu 1977 r. wrócił do Polski i objął funkcję wychowawcy alumnów. W 1980 r. został mianowanym radnym i sekretarzem prowincji. W latach 1983-84 był mistrzem nowicjatu i rektorem w Stopnicy. W 1984 zostaje mianowany wikariuszem w Chmielowie. We wrześniu 1984 ponownie wyjeżdża do Austrii, gdzie pełni funkcję wikariusza w sercańskiej parafii w Wiedniu, skąd podejmuje kolejne próby pozyskania kandydatów do Zgromadzenia z Chorwacji, co owocuje tym, że w latach 1985-86 jako mistrz nowicjuszy chorwackich wprowadza pierwszych dwóch Chorwatów w szeregi sercanów. W latach 1988-90 pełni posługę wikariusza w Weiz, a od 1990 proboszcza w Wiedniu. W latach 2001-2004 jest proboszczem w Hafmerbergu, a od 2004 proboszczem w Seeboden i Pfarrprovisor w Lieseregg. Od lutego 2015 r. jest proboszczem w Obermillstatt, miejscowości położonej na południowym zboczu masywu Millstätter Alpe nad jeziorem Millstatt, które nazywane jest skarbem regionu Karyntii. Tutaj też świętuje 80 rocznicę urodzin.

                                                                                                                                                    AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com