facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

Śp. Ks. Kazimierza Sroczyńskiego SCJ

Attalens cz

1 września br. w miejscowości Attalens k. Fryburga w Szwajcarii pochowano na miejscowym cmentarzu ks. Kazimierza Sroczyńskiego, sercanina zmarłego w wieku 76 lat.

 

               Mszy św. pogrzebowej przewodniczył wikariusz biskupi ks. Jean Glasson, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Claude Deschenaux, kolega ks. Sroczyńskiego, który zanim został księdzem przez 15 lat był bankierem a przez 9 lat dyrektorem domu pogrzebowego.

               Przy ołtarzu byli także sercanie ze wspólnoty terytorialnej, księża: Jacek Kubica, Maciej Gajewski i przełożony ks. Piotr Mosur, który podziękował za obecność i modlitwę wszystkim uczestnikom uroczystości żałobnych, wśród których było także ponad 20 księży pracujących w diecezji obejmującej Lozannę, Fryburg i Genewę. Prowincję Polską, do której należał zmarły, reprezentował wikariusz prowincjalny ks. Sławomir Knopik SCJ.

               Z Polski przybyli pożegnać swego wujka siostrzeńcy ze swoimi dziećmi. Zmarłego żegnali również członkowie Zespołu Pastoralnego, Rady Parafialnej, przedstawiciele gminy i parafianie, którym służył wiele lat w Attalens. Ks. Sroczyński był przez 14 lat proboszczem w tej miejscowości, a w ostatnim czasie, ze względu na stan zdrowia, pomagał w duszpasterstwie.

               Ze względów epidemicznych i ograniczoną liczbę uczestników pogrzebu, wierni mogli pożegnać się ze swym duszpasterzem wcześniej, w kaplicy domu pogrzebowego. Śp. Ks. Kazimierz Sroczyński został pochowany na cmentarzu znajdującym się przy parafialnym kościele.

                                                                                                                                               AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com