facebook


Najnowszy News

Wideokonferencja przed Konferencją Generalną na Filipinach

      Urodził się 23 lutego 1930 r. w Brzezinach Śląskich. Po postulacie i nowicjacie w Stadnikach złożył 20 grudnia 1949 r. pierwszą profesję zakonną. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w seminarium tarnowskim, a święcenia kapłańskie miał w przyklasztornym kościele sióstr urszulanek w Tarnowie, a udzielił mu ich bp Karol Pękala, sufragan tarnowski. Razem z nim święcenia mieli ks. Adam Włoch i ks. Jan Mucha, późniejszy proboszcz w Denver.

      Był ekonomem w Stadnikach i studiował prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, broniąc pracę doktorską.

     W 1963 r. mając zaledwie 33 lata został piątym przełożonym Polskiej Prowincji Sercanów, a następnie był prowincjałem w drugiej kadencji do 1969 r. Potem zamieszkał w domu w Zakopanem i wykładał prawo kanoniczne w seminarium stadnickim.

     Po kilku latach zdecydował się na pracę w Niemczech, gdzie duszpasterzował ponad 40 lat, głównie w parafii w Maulbronn. Był ceniony przez wiernych i duchownych, a przez jakiś czas pełnił urząd dziekana dekanatu.

      W 2014 r. przekazał probostwo ks. Tadeuszowi Mazurowi, ale jeszcze jakiś czas pomagał w parafii. Potem zamieszkał w domu opieki, a rok temu zdecydował o powrocie do Polski i zamieszkał w domu prowincjalatu w Warszawie. Tutaj zmarł w szpitalu w środę 18 listopada br.

AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com