facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

Do czterech ołtarzy

Procesja cz

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

 

      Wierni błagali także, aby miłosierny Bóg zachował od klęsk żywiołowych: gradobicia, ognia, wody i zarazy oraz błogosławił w życiu rodzinnym i w pracy wszystkim tworzącym wspólnotę rektoratu.

       Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor grupy misjonarzy i rekolekcjonistów księży sercanów z Krakowa. W homilii podkreślił potrzebę korzystania z daru Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, o czym mówił Pan Jezus i co gwarantuje życie wieczne. Zwrócił uwagę na niezastąpioną rolę Eucharystii w życiu uczniów Chrystusa i apelował o częste przyjmowanie Komunii św.

       W procesji asysty niosły feretrony figur Matki Bożej i obraz Bożego Serca, które patronuje kościołowi, a przed Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji szli m.in. służba liturgiczna, strażacy z pocztem sztandarowym, dzieci komunijne i sypiące kwiaty, których – jak zauważył rektor wspólnoty ks. Sawulski – było więcej niż w poprzednim roku. Rektor też podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary, podkreślając znaczenie dzisiejszego święta dla umocnienie wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii.

      Na zakończenie procesji odśpiewano uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy” - starożytny hymn wdzięczności i uwielbienia Boga, towarzyszący podniosłym liturgiom w Kościele.

                                                                                                                                                AS      

Życie Zakonne

zakon