facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

 

      Wspólnota w Glisnem przeżywała od drugiej niedzieli Wielkiego Postu rekolekcje, które prowadził ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor grupy misjonarzy sercańskich z Krakowa.

      Tematyka tegorocznych rekolekcji związana była z osobą św. Józefa, patrona rodzin i opiekunie Kościoła. Rekolekcjonista w swych naukach przybliżył wiernym jego powołanie i rolę jaką spełnił wobec Maryi i Jezusa.

      – W świętym Józefie możemy odkryć twarz Boga Ojca, zatroskanego o każdą rodzinę ludzką – podkreślił ks. Płuska, dodając, że jego życie pomaga dostrzec Boga, który jest Miłością.

      - Kiedy mamy skrzywiony obraz ojca ziemskiego trudno jest człowiekowi zwracać się do Boga Ojca i tylko w takich rodzinach, gdzie panuje miłość, gdzie jesteśmy kochani, czujemy się bezpiecznie – podkreślił kaznodzieja.

      W dalszych naukach skierowanych także do dzieci i młodzieży oraz starszych i chorych, ks. Płuska wskazywał na św. Józefa, jako człowieka wypełniającego wiernie swoje powołanie, sprawiedliwego i czułego wobec najbliższych, zatroskanego o ich potrzeby i bezpieczeństwo.

     Zdaniem rekolekcjonisty, św. Józef potrafił sprostać swemu powołaniu ponieważ był człowiekiem prawdziwie wierzącym, o serce pełnym zaufania wobec Boga.

      W ostatnim dniu rekolekcji rodziny, które korzystały z nauk zostały zawierzone opiece św. Józefa, a akt oddania odczytał rektor rektoratu w Glisnem. Każda rodzina z pamiątkowym obrazem Patrona Rodzin została pobłogosławiona Najświętszym Sakramentem, a w czasie liturgii śpiewano pieśń, jaką wszystkich nauczył rekolekcjonista: „Święty Józefie, prowadź nas”.

                                                                                                                                      KAS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com