facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

 

       Miasto Mszana Dolna w sobotę 2 lipca br. świętowało nadanie mu 70 lat temu praw miejskich. W kościele przy Rynku, który był świadkiem wszystkich najważniejszych wydarzeń z tego okresu, dziękowano za miniony czas oraz proszono patrona miasta – św. Michała Archanioła - o dalsze wsparcie. Proboszcz podkreślił, że 70 lat to dojrzały wiek, a miasto i jego rozwój tworzą przede wszystkim ludzie.

      Było ich wielu. O niektórych wspominano na uroczystej sesji Rady Miasta, a burmistrz Anna Pękała wręczyła wybite na jubileusz pamiątkowe medale.

      Kiedy wyczytano moje nazwisko byłem nieco zaskoczony i powiedziałem, że nie jestem z miasta lecz ze wsi Glisne, ale burmistrz nazwała mnie „przyjacielem Mszany”. Szczerze mówiąc, jakiegoś wyjątkowego wkładu w osiągnięcia miasta nie mam, tym bardziej miło, gdy się jest w taki sposób postrzegany.

      Owszem, bywam na różnych uroczystościach organizowanych pod patronatem miasta i bliska jest mi jego pomyślność. I choć nie mam wpływu na podejmowane uchwały i decyzje, to najwidoczniej wsparcie duchowe jest również ważne, skoro dyrektor Biblioteki Publicznej, która niedawno otworzyła swoje wspaniałe przestrzenie, rzekła do posła Jana Dudy, że owo duchowe wsparcie miała od początku inwestycji.

      Owych inwestycji w mieście nazbierało się w minionych 70 latach sporo i oklaski należą się dla byłych i obecnych włodarzy. Korzystają z nich mieszkańcy grodu nad Mszanką, a także okolicznych miejscowości, w tym Glisnego. Od czasu do czasu bywam i ja na jarmarku, dużym placu handlowych powstałym za burmistrza Tadeusza Filipiaka, korzystam z pasażu ze sklepami, z deptaku przy rzece, parkingów i odnowionego Ośrodka Zdrowia.

      Z okazji jubileuszu wielu gości składało życzenia i wpisywało się do księgi pamiątkowej. Jako, że nie zdążyłem, chciałbym w tym miejscu najpierw serdecznie podziękować za zaproszenie, pogratulować jubileuszu, a miastu życzę, by podczas kolejnych rocznicowych uroczystości mogło się znów czym pochwalić.

                                                                             Zdj. Urząd Miasta Mszana Dolna

Życie Zakonne

zakon