facebook


Najnowszy News

 

PRZYJĘCIE DO GRONA MINISTRANTÓW

Glisne: Odpust pod Luboniem

odpust

W uroczystość Serca Jezusowego rektorat sercanów w Glisnem przeżywał uroczystość odpustową. Sumie przewodniczył ks. prałat Jan Pasierbek z Bazyliki Mariackiej.


Odpust był zwieńczeniem Misji św. jakie od niedzieli 29 maja odbywały się we tutejszej wspólnocie. Nauki misyjne głosił ks. Zdzisław Płuska SCJ, misjonarz krajowy, a związane były z trwającym Rokiem Miłosierdzia.

Do tego wydarzenia nawiązał w swej homilii ks. prałat Jan Pasierbek z Bazyliki Mariackiej w Krakowie, wieloletni ogólnopolski duszpasterz prawników. Wskazał on na Serce Jezusa, które jest źródłem Bożego miłosierdzia dla poszczególnego człowieka i całego świata.

- Nad waszą wspólnotą poświęconą Sercu Jezusa rozciąga się tęcza Bożego miłosierdzia, to znaczy, że jesteście w dobrych rękach Pana Boga i pod opieką Serca Jezusa pełnego dobroci i miłości – podkreślił Kaznodzieja, na co dzień pracownik sądu metropolitarnego Kurii Krakowskiej. Zaapelował do zebranych w kościele wiernych, wśród których byli uczniowie miejscowej szkoły, a także strażacy OSP z pocztem sztandarowym, by wszyscy otwarli swe domy i serca na skarbiec Bożego miłosierdzia. W koncelebrze był ks. infułat Franciszek Kołacz.

Po procesji z Najśw. Sakramentem wokół kościoła mieszkańcy, szczególnie dzieci ruszyli na tradycyjne kramy odpustowe, a księża z dekanatu Mszana Dolna spotkali się przy stole na plebani.

AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com