facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

 

       W Niedzielę Męki Pańskiej, rozpoczynającą Wielki Tydzień przy kościele w Glisnem zostały poświęcone kolorowe palmy i odbyła się pierwsza w historii procesja wokół świątyni.

      Przy pięknej pogodzie na placu kościelnym zgromadzili się wierni. Większość przyniesionych palm nabyli tydzień wcześniej podczas zorganizowanego przez miejscową szkołę Kiermaszu Wielkanocnego. Ale te największe wykonali specjalnie na ten dzień i na konkurs o najwyższą palmę.

      Przygotowana przez Igora Antosza z Zarabia palma osiągnęła 6 metrów wysokości i ona zdobyła pierwsze miejsce. Drugą co do wielkości zrobił Sylwek Pustelnik z os. Tatki, natomiast palma Jakuba Łacnego z os. Krupy zajęła trzecią pozycję. Duszpasterz w Glisnem nagrodził również najmniejszą palmę, którą trzymał mały Tymek Antosz, a była to kilkucentymetrowa gałązka bukszpanu.

        Po odczytaniu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy i modlitwie poświęcenia palm, zgodnie z tradycją uniesionymi palmami pozdrowiono Luboń Wielki, a potem wszyscy wyruszyli w procesji wokół kościoła śpiewając: „Chrystus wodzem, Chrystus Królem, Chrystus władcą nam”. W czasie procesji, podobnie jak to było w Jerozolimie, wznoszono radosne okrzyki: Hosanna, hosanna, hosanna!

            Następnie w kościele została odprawiona Msza św. i wysłuchano opisu Męki Pańskiej oraz ogłoszeń, podczas których wierni zostali zaproszeni do udziału w Triduum Paschalnym, do adoracji w Ciemnicy i przy grobie Pańskim oraz na niedzielną Rezurekcję.

                                                                                                                     Zdj. Małgorzata Karpierz

Życie Zakonne

zakon