facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

 

       W niedzielą 17 marca br. przy kościele w Glisnem odbył się kolejny Kiermasz Wielkanocny. Można było nabyć kolorowe palmy i inne ozdoby świąteczne.

      Kiermasz zorganizowali nauczyciele i rodzice dzieci Szkoły Podstawowej im św. Floriana, a mieszkańcy i goście mieli okazję do zaopatrzenia się przed Niedzielą Palmową i świętami w wykonane ręcznie różne wyroby: kolorowe palmy, stroiki i wianki na świąteczny stół, plecione ze sznurka koszyczki i zające, pisanki, szydełkowane serwetki i wiele innych wyrobów, które dzieci przygotowały wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Jak wyznały, pomagały także babcie.

     Uzyskane ze sprzedaży środki zostaną przeznaczone na potrzeby miejscowej szkoły, w której w ostatnim czasie zostały odnowione i ciekawie pomalowane pomieszczenia dla oddziału przedszkolnego, sale lekcyjne i korytarze. Udało się również uzyskać więcej przestrzeni na relaks dla dzieci podczas przerw. Prace mogły być wykonane dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców. Dzieci nie kryją zadowolenia z efektów przedsięwzięcia, podkreślając, że w takich warunkach nauka bywa jeszcze bardziej przyjemna.

                                                                                Zdj. Emilia Piekarczyk, Małgorzata Karpierz

Życie Zakonne

zakon