facebook


Najnowszy News

 

DOROCZNA MODLITWA ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU

Zmarł ks. Andrzej Łukasik SCJ

Indn czo

W wieku 87 lat zmarł pochodzący z Węglówki ks. Andrzej Łukasik SCJ, jeden z najdłuższym stażem sercański misjonarz w Indonezji. W wywiadzie, jaki kiedyś udzielił redakcji „Wstań” powiedział: „Chciałbym pracować tam, jeżeli Bóg da, do końca życia. Tam jest moja druga ojczyzna…”. Spełniło się jego pragnienie.

Dożynki w Glisnem

dozynki cz

Mieszkańcy Glisnego dziękowali w niedzielę 27 sierpnia br. za tegoroczne plony. Gospodarzami Dożynek byli parafianie z osiedla Kiece, gdzie pośród ich domostw znajduje się kościół.

I DIAMENTOWY JUBILEUSZ 

Jubileusz cz

W tym roku doroczny odpust pod Luboniem Wielkim miał szczególny charakter. Uroczyście obchodzono 60-lecie kapłaństwa rodaka, ks. infułata Jakuba Gila.

SERCANÓW W BIAŁORUSI

Budyn cz W wieku 88 lat zmarł ks. Ernest Budyń SCJ. Był jednym z pionierów pracy duszpasterskiej polskich sercanów w Białorusi.

 KS. JÓZEFA GAWŁA SCJ

jubilat 9

Wieloletni mistrz nowicjatu, prowincjał i rekolekcjonista, znawca duchowości Serca Jezusowego i autor poczytnych publikacji, ks. Józef Gaweł SCJ obchodzi 80. rocznicę urodzin.

KTÓRY JEST MIŁOŚCIĄ

Kwadrans czTo nie jest książka o modlitwie, ale książeczka z kilkunastoma gotowymi modlitwami, które można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Życie Zakonne

zakon