facebook


Najnowszy News

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ZE ŚW. JÓZEFEM

MSZA PARTYZANCKA 

partyzanci cz

15 sierpnia br. w Glisnem, podczas tradycyjnego święta upamiętniającego poległych i zmarłych żołnierzy Oddziału Armii Krajowej por. Jana Stachury „Adama”, obchodzono uroczyście 30-lecie Mszy Partyzanckich.

 KS. WALERIAN (GERARD) SWOBODA

Swoboda cz

26 lipca br. zmarł w Tarnowie ks. Walerian Swoboda SCJ. Szefował biurowi dobroczyńców, założył małą poligrafię, był wykładowcą, głosił rekolekcje.

DUSZPASTERZ I KAPELAN 

Kusek czo

W dniu 19 czerwca br. w wieku 74 lat zmarł ks. Józef Kusek SCJ. Był przede wszystkim duszpasterzem na wiejskich parafiach.

80 lat ks. prałata Jana Franczaka

Odpust czo

Mieszkańcy Glisnego świętowali w niedzielę 13 czerwca br. odpust ku czci Serca Jezusa. Złożyli też życzenia swemu rodakowi ks. prałatowi Janowi Franczakowi z okazji 80. urodzin.

 MIŁOŚĆ SERCA JEZUSA

swiech cz

16 kwietnia br. w wieku 87 lat zmarł ks. Stanisław Święch SCJ, sercanin i misjonarz z wyboru. Większość swego życia poświęcił pracy na misjach i na rzecz misji.

Do czterech ołtarzy

Procesja cz

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com