facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

Ks. Tadeusz Wołos w Glisnem

Wolos cz

Z takim apelem zwrócił się podczas Mszy św. w kościele w Glisnem ks. Tadeusz Wołos, sercanin, który przeżył oblężenie przez wojska rosyjskie Irpienia k. Kijowa.

 BOŻE CIAŁO W GLISNEM

Cialo czo

 Uroczystość Bożego Ciała w Glisnem rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy drogami osiedli przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.

I AUTORZE KS. JÓZEFIE

gawel cz

Otrzymałem od ks. Józefa Gawła SCJ jego najnowszą książkę pt. „Powróćmy do Serca”. Tym razem prezent jest okazją do napisania nie tyle recenzji, co o autorze, sercaninie z uroczej Węglówki i jego największej pasji - być siewcą miłości Serca Jezusa.

W GLISNEM

Triduum cz

Mieszkańcy Glisnego wyjątkowo zapamiętają dni Triduum Paschalnego. Po raz pierwszy od początku epidemii mogli uczestniczyć w liturgii tych dni bez maseczek i ograniczeń w kościele.

Książka ks. Józefa Gawła SCJ

Dobroc

Z przyjemnością polecam najnowszą książkę ks. Józefa Gawła, sercanina, pt. „Najważniejsza jest dobroć”. Można z niej zaczerpnąć wiele dobrych pomysłów na życie.

POLSKIEJ PROWINCJI SERCANÓW

prowincja cz

10 stycznia 1947 r. to ważna data w dziejach polskich sercanów. To dzień narodzin samodzielnej prowincji, z własną władzą i administracją.

Życie Zakonne

zakon