facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

Książka ks. Józefa Gawła SCJ

Adoracja cz Książek będących źródłem pomocy do adoracji jest nie za wiele. Tym bardziej cieszy ukazanie się nakładem Wydawnictwa „Rafael” nowej pozycji pt. „Adoracje z Pismem Świętym”.

Dziękowano za żniwa

Dozynki czo

Mieszkańcy Glisnego w niedzielę 28 sierpnia br. dziękowali za tegoroczne plony ziemi. Gospodarze Dożynek z os. Tatki przystroili świątynię i przynieśli dary ofiarne: wieniec dożynkowy, chleb, warzywa, owoce i inne produkty, które podczas Mszy św. pobłogosławił ks. Andrzej Sawulski SCJ.

W Glisnem

patriotyczne cz

Modlitwą i Apelem Pamięci oddano hołd leśnym żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli za Ojczyznę w górzystych terenach Beskidu Wyspowego.

Pogrzeb ks. Kazimierza Wawrzyczka SCJ

pogrzeb cz Żegnamy dzisiaj podczas Eucharystii w kościele i na cmentarzu ks. Kazimierza Wawrzyczka. Żegnamy sercanina, poetę, a przede wszystkim skromnego człowieka z urokliwej Porąbki, „gdzie Soła się miesza z aromatem nieba”. Zostawił po sobie wiele dobrych śladów w naszych sercach.

Ks. Tadeusz Wołos w Glisnem

Wolos cz

Z takim apelem zwrócił się podczas Mszy św. w kościele w Glisnem ks. Tadeusz Wołos, sercanin, który przeżył oblężenie przez wojska rosyjskie Irpienia k. Kijowa.

 BOŻE CIAŁO W GLISNEM

Cialo czo

 Uroczystość Bożego Ciała w Glisnem rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy drogami osiedli przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.

Życie Zakonne

zakon