facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

I AUTORZE KS. JÓZEFIE

gawel cz

Otrzymałem od ks. Józefa Gawła SCJ jego najnowszą książkę pt. „Powróćmy do Serca”. Tym razem prezent jest okazją do napisania nie tyle recenzji, co o autorze, sercaninie z uroczej Węglówki i jego największej pasji - być siewcą miłości Serca Jezusa.

W GLISNEM

Triduum cz

Mieszkańcy Glisnego wyjątkowo zapamiętają dni Triduum Paschalnego. Po raz pierwszy od początku epidemii mogli uczestniczyć w liturgii tych dni bez maseczek i ograniczeń w kościele.

Książka ks. Józefa Gawła SCJ

Dobroc

Z przyjemnością polecam najnowszą książkę ks. Józefa Gawła, sercanina, pt. „Najważniejsza jest dobroć”. Można z niej zaczerpnąć wiele dobrych pomysłów na życie.

POLSKIEJ PROWINCJI SERCANÓW

prowincja cz

10 stycznia 1947 r. to ważna data w dziejach polskich sercanów. To dzień narodzin samodzielnej prowincji, z własną władzą i administracją.

Za „wschodnią kurtyną”

Radwan cz

Ks. dr hab. Marian Radwan SCJ obchodzi 85. rocznicę urodzin. Swego czasu kard. Stanisław Nagy nazwał go myślicielem na szerokich drogach chrześcijańskiego Zachodu i Wschodu.

 Z WIZYTACJĄ W GLISNEM

wizytacja cz

W pierwszą niedzielę Adwentu 28 listopada br. bp Robert Chrząszcz przebywał w rektoracie w Glisnem k. Mszany Dolnej w ramach wizytacji kanonicznej.

Życie Zakonne

zakon