facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

 MIŁOŚĆ SERCA JEZUSA

swiech cz

16 kwietnia br. w wieku 87 lat zmarł ks. Stanisław Święch SCJ, sercanin i misjonarz z wyboru. Większość swego życia poświęcił pracy na misjach i na rzecz misji.

Do czterech ołtarzy

Procesja cz

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

Ks. Wiesława Pietrzaka SCJ

Czytanki czo

Ukazała się książka pt. „Czcicielom Mego Serca obiecuję” autorstwa ks. Wiesława Pietrzaka SCJ, długoletniego rekolekcjonisty krajowego i moderatora Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

 W ROKU ŚW. JÓZEFA

Rekolekcje cz

Wierni rektoratu w Glisnem przeżywali w dniach od 19 do 21 marca br. rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Marek Przybyś SCJ z Olsztyna.

NADZIEJA I RATUNEK

Nadzieja cz

Regały półek księgarskich z oznaczeniem „Książki o Sercu Jezusa” zyskują kolejną pozycję autorstwa ks. Józefa Gawła SCJ. Tym razem okazją do tego, żeby znów coś napisać, stało się 100-lecie odnowienia poświęcenia Polski Bożemu Sercu.

O PLANOWANIU WIECZNOŚCI

Okladka cz

Co czeka człowieka po śmierci? Czy można i należy zaplanować swoją wieczność? O tym mówi najnowsza książka sercanina ks. Józefa Gawła, jaka ukazała się w krakowskim Wydawnictwie „Rafael”.

Życie Zakonne

zakon