facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

W Kapelani szpitala

Relikwie cz

Kapelania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zyskała relikwie św. Karola de Foucauld. Ich wprowadzenie miało miejsce 15 września br., w rocznicę urodzin Małego Brata Jezusa.

W Glisnem

Cmentarz cz

18 września br. na cmentarzu w Glisnem trwała modlitwa za wszystkich spoczywających w tutejszych mogiłach. Pamiętano także o założycielu cmentarza, ks. Józefie Karpierzu.

Książka ks. Józefa Gawła SCJ

Adoracja cz Książek będących źródłem pomocy do adoracji jest nie za wiele. Tym bardziej cieszy ukazanie się nakładem Wydawnictwa „Rafael” nowej pozycji pt. „Adoracje z Pismem Świętym”.

Dziękowano za żniwa

Dozynki czo

Mieszkańcy Glisnego w niedzielę 28 sierpnia br. dziękowali za tegoroczne plony ziemi. Gospodarze Dożynek z os. Tatki przystroili świątynię i przynieśli dary ofiarne: wieniec dożynkowy, chleb, warzywa, owoce i inne produkty, które podczas Mszy św. pobłogosławił ks. Andrzej Sawulski SCJ.

W Glisnem

patriotyczne cz

Modlitwą i Apelem Pamięci oddano hołd leśnym żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli za Ojczyznę w górzystych terenach Beskidu Wyspowego.

Pogrzeb ks. Kazimierza Wawrzyczka SCJ

pogrzeb cz Żegnamy dzisiaj podczas Eucharystii w kościele i na cmentarzu ks. Kazimierza Wawrzyczka. Żegnamy sercanina, poetę, a przede wszystkim skromnego człowieka z urokliwej Porąbki, „gdzie Soła się miesza z aromatem nieba”. Zostawił po sobie wiele dobrych śladów w naszych sercach.

Życie Zakonne

zakon