facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

ZE ŚW. FRANCISZKIEM Z ASYŻU

roraty cz

W Glisnem Roraty były ze św. Franciszkiem z Asyżu. To pomysł redakcji „Małego Gościa Niedzielnego, która z okazji 800-lecia zbudowania przez niego w Greccio stajenki dla Jezusa, przygotowała materiały do spotkań z dziećmi.

Zmarł Ks. Maciej Gajewski

gajewski cz W wieku 73 lat w miejscowości Font w Szwajcarii zmarł nagle ks. Maciej Gajewski SCJ. W szwajcarskiej wspólnocie terytorialnej duszpasterzował przez 36 lat.

Zmarł ks. Andrzej Łukasik SCJ

Indn czo

W wieku 87 lat zmarł pochodzący z Węglówki ks. Andrzej Łukasik SCJ, jeden z najdłuższym stażem sercański misjonarz w Indonezji. W wywiadzie, jaki kiedyś udzielił redakcji „Wstań” powiedział: „Chciałbym pracować tam, jeżeli Bóg da, do końca życia. Tam jest moja druga ojczyzna…”. Spełniło się jego pragnienie.

Dożynki w Glisnem

dozynki cz

Mieszkańcy Glisnego dziękowali w niedzielę 27 sierpnia br. za tegoroczne plony. Gospodarzami Dożynek byli parafianie z osiedla Kiece, gdzie pośród ich domostw znajduje się kościół.

I DIAMENTOWY JUBILEUSZ 

Jubileusz cz

W tym roku doroczny odpust pod Luboniem Wielkim miał szczególny charakter. Uroczyście obchodzono 60-lecie kapłaństwa rodaka, ks. infułata Jakuba Gila.

SERCANÓW W BIAŁORUSI

Budyn cz W wieku 88 lat zmarł ks. Ernest Budyń SCJ. Był jednym z pionierów pracy duszpasterskiej polskich sercanów w Białorusi.

Życie Zakonne

zakon