facebook


Najnowszy News

Adwent i Święta pod Luboniem

 

Wielki Tydzień pod Luboniem

pascha czo Paschalne dni w rektoracie w Glisnem wypełnione były dziękczynieniem, czuwaniem, adoracją Krzyża, nawiedzeniem Grobu i radością wielkanocnego poranka.


Rekolekcje wielkopostne

fatim czo

Wielkopostne rekolekcje w rektoracie w Glisnem były pod znakiem przypadającego w tym roku 100-lecia Objawień Fatimskich. Prowadził je ks. Zdzisław Płuska SCJ, dyrektor misji ludowych sercanów.


U sercanów na świecie

migawki czo

Choć obchody Triduum Paschalnego i Wielkanocy mamy już za sobą, zobaczmy na zdjęciach, jak te dni wyglądały u sercanów na świecie.


 

    

Glisne: Droga Krzyżowa

droga czo

W ostatni piątek marca mieszkańcy Glisnego odprawili Drogę Krzyżową idąc z krzyżem po osiedlach wioski. Rozważaniom towarzyszyło hasło Roku Duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”.


Ks. Marian Niziołek SCJ

nizolek czo 6 sierpnia tego roku, ks. Marian Niziołek SCJ będzie świętował 80. urodziny. Miejscami z którymi będzie się zawsze kojarzył są Chmielów, Płaszów i Kęty.


Rada Fundacji Bożego Miłosierdzia

fundacja czol

W Domu Duszpasterskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyło się zebranie Rady Fundacji. Uczestniczyli w nim sercanie: ks. Stanisław Mieszczak i ks. Andrzej Sawulski.


Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com