facebook


Najnowszy News

 

Mszana czolo

JUBILEUSZOWY MEDAL OD MIASTA MSZANA DOLNA

Zmarł ks. Stanisław Filipiak SCJ

Filipiak cz W wieku 74 lat zmarł pochodzący z Kasinki Małej ks. Stanisław Filipiak SCJ. Niemal większość życia zmagał się z uciążliwą chorobą.


 

     

Jubileusz sercanów

serce cz

Dzień 1 kwietnia 1928 r. zawsze będzie jednym z najważniejszych w historii polskich sercanów. Po latach formacji, studiów i pracy za granicą przybył na stałe do kraju ks. Kazimierz Wiecheć, dając początek nowemu Zgromadzeniu w Polsce.


     

Zmarł były sercanin, ks. Jan Mucha

Mucha czolo

W Denver, w amerykańskim stanie Colorado, w wieku 88 lat zmarł były sercanin, ks. Jan Mucha. Był cichym i hojnym darczyńcą polskiej prowincji.


    

Wydany przez sercanów

Jelena CZ

W Chorwacji dopiero od dwóch lat dostępny jest przełożony z języka oryginalnego „Dzienniczek” s. Faustyny Kowalskiej. Wydany został dzięki staraniom sercanina, ks. Andrzeja Wośki.

50-lecie osiedlenia sercanów w Polsce

zloty cz

Sercanie obchodzą w tym roku Jubileusz 90-lecia obecności Zgromadzenia w Polsce. Z tej okazji warto przywołać obchodzone w 1978 r. bardzo uroczyście 50-lecie osiedlenia się w kraju.

W Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

wilmer cz

22 lutego br., wizytujący Polską Prowincję Księzy Secanów, generał Zgromadzenia ks. Heinrich Wilmer odwiedził Kapelanię NMP Nieustającej Pomocy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.


Życie Zakonne

zakon