facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

 KS. WALERIAN (GERARD) SWOBODA

Swoboda cz

26 lipca br. zmarł w Tarnowie ks. Walerian Swoboda SCJ. Szefował biurowi dobroczyńców, założył małą poligrafię, był wykładowcą, głosił rekolekcje.

DUSZPASTERZ I KAPELAN 

Kusek czo

W dniu 19 czerwca br. w wieku 74 lat zmarł ks. Józef Kusek SCJ. Był przede wszystkim duszpasterzem na wiejskich parafiach.

80 lat ks. prałata Jana Franczaka

Odpust czo

Mieszkańcy Glisnego świętowali w niedzielę 13 czerwca br. odpust ku czci Serca Jezusa. Złożyli też życzenia swemu rodakowi ks. prałatowi Janowi Franczakowi z okazji 80. urodzin.

 MIŁOŚĆ SERCA JEZUSA

swiech cz

16 kwietnia br. w wieku 87 lat zmarł ks. Stanisław Święch SCJ, sercanin i misjonarz z wyboru. Większość swego życia poświęcił pracy na misjach i na rzecz misji.

Do czterech ołtarzy

Procesja cz

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

Ks. Wiesława Pietrzaka SCJ

Czytanki czo

Ukazała się książka pt. „Czcicielom Mego Serca obiecuję” autorstwa ks. Wiesława Pietrzaka SCJ, długoletniego rekolekcjonisty krajowego i moderatora Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

Życie Zakonne

zakon