facebook


Najnowszy News

 

DOROCZNA MODLITWA ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU

80 lat ks. prałata Jana Franczaka

Odpust czo

Mieszkańcy Glisnego świętowali w niedzielę 13 czerwca br. odpust ku czci Serca Jezusa. Złożyli też życzenia swemu rodakowi ks. prałatowi Janowi Franczakowi z okazji 80. urodzin.

 MIŁOŚĆ SERCA JEZUSA

swiech cz

16 kwietnia br. w wieku 87 lat zmarł ks. Stanisław Święch SCJ, sercanin i misjonarz z wyboru. Większość swego życia poświęcił pracy na misjach i na rzecz misji.

Do czterech ołtarzy

Procesja cz

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w Glisnem zgromadziła w kościele i na procesji rzesze wiernych, także spoza wioski, którzy podczas Mszy św. i eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy dziękowali za dar Eucharystii.

Ks. Wiesława Pietrzaka SCJ

Czytanki czo

Ukazała się książka pt. „Czcicielom Mego Serca obiecuję” autorstwa ks. Wiesława Pietrzaka SCJ, długoletniego rekolekcjonisty krajowego i moderatora Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.

 W ROKU ŚW. JÓZEFA

Rekolekcje cz

Wierni rektoratu w Glisnem przeżywali w dniach od 19 do 21 marca br. rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Marek Przybyś SCJ z Olsztyna.

NADZIEJA I RATUNEK

Nadzieja cz

Regały półek księgarskich z oznaczeniem „Książki o Sercu Jezusa” zyskują kolejną pozycję autorstwa ks. Józefa Gawła SCJ. Tym razem okazją do tego, żeby znów coś napisać, stało się 100-lecie odnowienia poświęcenia Polski Bożemu Sercu.

Życie Zakonne

zakon