facebook


Najnowszy News

 swieconka czolo

POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH

W GLISNEM

Swieci cz

Niewielki kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Glisnem wypełnił się w uroczystość Wszystkich Świętych mieszkańcami wioski oraz tymi, którzy mają na miejscowym cmentarzu groby swoich bliskich.

LUDZKICH SERC I SUMIEŃ

Kpogrzeb cz

10 października br., sercanie, najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali zmarłego ks. Czesława Koniora SCJ, wieloletniego wychowawcę i byłego prowincjała.

Zmarl ks. Czeslaw Konior SCJ

Konior czo

5 października br. w domu zakonnym w Lublinie, w wieku 86 lat zmarł ks. Czesław Konior SCJ. W historii polskiej prowincji sercanów był znaczącą postacią.

 W PARAFII SERCAŃSKIEJ

lubomir czPołożona na terenie parafii Węglówka stacja astronomiczna na Lubomirze ma 100 lat. Z tej okazji proboszcz ks. Sławomir Kamiński SCJ odprawił Mszę świętą.

W Kapelani szpitala

Relikwie cz

Kapelania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zyskała relikwie św. Karola de Foucauld. Ich wprowadzenie miało miejsce 15 września br., w rocznicę urodzin Małego Brata Jezusa.

W Glisnem

Cmentarz cz

18 września br. na cmentarzu w Glisnem trwała modlitwa za wszystkich spoczywających w tutejszych mogiłach. Pamiętano także o założycielu cmentarza, ks. Józefie Karpierzu.

Życie Zakonne

zakon